Gravicon on mukana 29.10.2026 Helsingissä järjestettävässä Solibri Connect -tapahtumassa, joka kokoaa yhteen tietomallintamisen ja digitaalisen rakentamisen asiantuntijoita.
Tapahtumassa syvennytään tietomallien laadunvarmistukseen, koordinointiin ja tekoälyn tarjoamiin mahdollisuuksiin. Päivän aikana kuullaan asiantuntijapuheenvuoroja ja keskustellaan siitä, miten tietomallien sisältämää tietoa voidaan hyödyntää entistä tehokkaammin rakennushankkeissa.
Gravicon on mukana tapahtumassa omalla ständillä. Tule tapaamaan asiantuntijoitamme ja keskustelemaan tietomallien hyödyntämisestä, tiedonhallinnasta ja rakentamisen digitalisaatiosta.
Ständillämme pääset tutustumaan myös Modelspacen Mallinkatselijaan, joka tuo tietomallien tarkastelun ja niiden sisältämän tiedon helposti hyödynnettäväksi suoraan selaimessa – ilman erityistä BIM-osaamista.
Solibri Connect Helsinki 2026
29.10.2026
Helsinki